MEGAMOCNI

Zażartowali i...spalili mieszkanie niepełnosprawnemu

mieszkanie petarda pożar Radomsko

Dodano 2014-01-02 14:07:45 | Autor: Emil Kowalski

Do niefortunnego żartu doszło w Radomsku, gdzie trzech młodych ludzi wrzuciło petardę do mieszkania niepełnosprawnego mężczyzny. „Wybuchowy prezent” nie zgasł, a w pokoju wybuchł pożar. Lokator odniósł poparzenia I i II stopnia i znalazł się w szpitalu.

Radomscy funkcjonariusze z tamtejszej komendy policji,zatrzymali mężczyzn w wieku 23, 24 i 25 lat. 1 stycznia „około 13:00 wrzucili odpaloną petardę do domu schorowanego mężczyzny. Pokrzywdzony był przekonany, że materiał pirotechniczny po wybuchu zgasł i dlatego też go nie szukał. Kilka minut później okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru. 59 – latek mimo, że ma problemy z poruszaniem się, przeszedł przez pomieszczenie zajęte ogniem i powiadomił strażaków. Mężczyzna z poparzeniami I i II stopnia głowy i klatki piersiowej został zabrany do radomszczańskiego szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. Najprawdopodobniej dom, w którym mieszkał, nie będzie nadawał się do dalszego użytku, ze względu na znaczne uszkodzenia drewnianej konstrukcji. Trzej prawdopodobni sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Jeden z nich miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszystko wskazuje na to, że mężczyźni usłyszą zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia oraz uszkodzenia ciała, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, jeżeli doszło do jego trwałego oszpecenia.” – czytamy na portalu policja.pl