MEGAMOCNI

Zbadaj bezpłatnie płuca w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie

badania konsultacje szpitale

Dodano 2013-06-25 14:29:35 | Autor: Emil Kowalski

Dzierżoniowski Szpital Powiatowy, przeprowadza bezpłatne i regularne badania płuc dla osób które skończyły 45 lat. Pozwolą one wykryć ewentualne nieprawidłowości i po ich potwierdzeniu będzie możliwa konsultacja ze specjalistami.

Osoby, które mogą skorzystać z tych usług, powinni pochodzić z powiatu dzierżoniowskiego i przyjmowani są ci którzy mieli styczność z osobami chorymi na gruźlicę. Przeprowadzanie tych konsultacji jest też skierowane dla osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, obciążonych  długotrwałą chorobą lub problemem alkoholowym lub/i narkomanią, a także osoby bezdomne, uzależnione od tytoniu, lub u których kaszel trwa powyżej 3 tygodni.

Warunkiem przeprowadzenia badania jest przedstawienie dowodu tożsamości i wskazanie aktualnego adresu zamieszkania. Osoby bezdomne, będą przyjmowane na podstawie oświadczenia, że powiat dzierżoniowski jest jej obecnym miejscem zamieszkania. Każda osoba, która zgłosi się na badania, będzie musiała wypełnić ankietę z pytaniami o dolegliwości.

W ramach programu do listopada 2013 roku przebadanych może zostać 260 mieszkańców powiatu.

Badania wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8-12 w PRACOWNI RTG NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o. ul. Cicha 1, 1 piętro tuż za Izbą Przyjęć, tel. 74 83 44 156.

info. własne/UM Dzierżoniów