MEGAMOCNI

Zbigniew Boniek zapowiada Amp Futbol Cup 2013

Boniek futbol kadra piłka puchar reprezentacja Rzeźniczak

Dodano 2013-09-02 13:20:42 | Autor: Emil Kowalski

Przeczytajcie o zbliżającym się turnieju międzynarodowym w pice nożnej, Amp Futbol Cup 2013, które odbędą się w Warszawie już w najbliższy weekend 7 i 8 września. 

Reprezentacja Polski w ampfutbolu – piłce nożnej osób po amputacjach –  zmierzy się w Warszawie z reprezentacjami Anglii, Holandii, Niemiec i Ukrainy. Stawką zmagań na stadionie DOSiR Praga Północ przy ul. Kawęczyńskiej 44 będzie puchar i miejsce w europejskiej elicie.

zdjęcie „Kadra Polski” (fot. Grzegorz Press)

Ampfutbol to bardzo widowiskowa odmiana piłki nożnej, którą uprawiają osoby po amputacjach kończyn. Obecna jest już w ponad 30 krajach Europy, Afryki, Azji i obu Ameryk. W zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Polacy zajęli 11. miejsce, a finał obserwowało z trybun 6 000 kibiców. Oglądając na żywo mecz ampfutbolu, już po kilku minutach łatwo zapomnieć o tym, że zawodnicy biegają o kulach. Gdy patrzy się na dynamiczne akcje, trudno jest też nazwać tych piłkarzy osobami niepełnosprawnymi.

- Zawodnikom rywalizującym w tej odmianie piłki nożnej należy się szczególne uznanie. Ich determinacja i zaangażowanie są dla nas wszystkich godne podziwu. Dlatego zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w Amp Futbol Cup w Warszawie - mówi Zbigniew Boniek.

Historia ampfutbolu w Polsce nie ma jeszcze dwóch lat, a reprezentacja Polski w tej odmianie piłki nożnej swój pierwszy mecz rozegrała zaledwie w marcu zeszłego roku. Mimo to w zbliżającym się turnieju Polacy stawiani są w gronie faworytów. Wszystko dlatego, że mimo krótkiego stażu biało-czerwoni rozegrali już 23 międzynarodowe mecze, w których strzelili 46 bramek.

- Kiedy w październiku 2011 roku zorganizowaliśmy pierwszy trening ampfutbolu w naszym kraju, nie mogliśmy nawet marzyć o tym, że już dwa lata później będziemy organizować drugą edycję międzynarodowego turnieju w Polsce, a nasza  kadra będzie rywalizować z doświadczonymi drużynami jak równy z równym – mówi Mateusz Widłak, prezes Stowarzyszenia „Amp Futbol”.

Na początku sierpnia Polacy doskonale zaprezentowali się na turnieju w Irlandii, gdzie pokonując kolejno Niemcy 3:0, Belgię 6:0 i Irlandię 3:0, doszli bez straty gola do finału imprezy. Tam po bardzo wyrównanej grze ulegli faworyzowanej Anglii 1:2.

- W finale wynik do końca był otwarty i szkoda, że po dobrej końcówce zabrakło nam czasu na wyrównanie. Najwyższa pora, żeby podczas Amp Futbol Cup wreszcie pokonać Anglików – mówi Mateusz Kabała, który w 21 meczach kadry strzelił już 10 bramek i zanotował 8 asyst.

Polacy są zdecydowanie najlepszą reprezentacją spośród powstałych w ostatnich latach. Powoli zaczynają aspirować do europejskiej czołówki, w której od lat znajdują się już Anglia i Ukraina. Pozostałe dwie drużyny biorące udział w turnieju – Holandia i Niemcy – z pewnością również postawią naszym zawodnikom ciężkie warunki. Polscy ampfutboliści liczą jednak na wsparcie kibiców:

- Jesteśmy gotowi podjąć wyzwanie i po raz kolejny zmierzyć się z drużynami z najwyższej półki europejskiego ampfutbolu. Potrzebujemy jednak pomocy kibiców, którzy są naszym ósmym zawodnikiem. Dzięki ich wsparciu możemy osiągnąć jeszcze lepsze wyniki! – mówi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski, a jej trener Marek Dragosz dodaje - Polscy kibice pomagali nam w Anglii, w Rosji, w Irlandii. Pamiętam też fantastyczny doping w Warszawie w czasie ubiegłorocznego turnieju Amp Futbol Cup i zupełnie niedawno w czasie meczu z Francją. Grać dla takiej publiczności to prawdziwy honor. Obiecuję, że dla Was zagramy najlepiej jak potrafimy i będziecie dumni z naszej postawy. Bądźcie z nami w ten wrześniowy weekend!!!

Na Amp Futbol Cup wybiera się również piłkarz warszawskiej Legii, reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak - Zawodnicy Amp Futbol są niesamowici. Darzę ich wielkim podziwem za to, ile mają siły oraz jak wiele osiągnęli, pokazując, iż aby grać w piłkę, można przełamać wszystkie bariery. Mocno trzymajmy za nich kciuki w zbliżającym się turnieju, który odbędzie się w Warszawie. Ja tam będę. Wy też musicie!

Czas na Amp Futbol Cup!

Oficjalne rozpoczęcie turnieju i mecz Polska v NiemcySobota, 7 września g. 13.30.

Mecz Polska v Anglia i uroczyste wręczenie pucharów – Niedziela, 8 września g. 14:00.

DOSiR Praga Północ Warszawa ul. Kawęczyńska 44.

Zapraszamy!

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Amp Futbol”, które prowadzi treningi i obozy piłkarskie dla osób po amputacjach w Polsce. Partnerami turnieju są PZPN, V!GO-Ortho, Main Events, DOSiR Praga Północ, Advert House i Fundacja Piłka jest Piękna. Honorowym patronatem imprezę objęli Polski Związek Piłki Nożnej, Prezydent m.st. Warszawy oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Północ. Projekt jest dofinansowany również ze środków Ministerstwa Sportu.

Więcej informacji na stronie www.ampfutbol.pl

Zapraszam do kontaktu:

Mateusz Widłak - prezes Stowarzyszenia „Amp Futbol”

tel. +48 533 982 629

email: m.widlak@ampfutbol.pl

Amp Futbol Cup 2013

7 września 2013 (sobota):

g. 13.30 Oficjalne rozpoczęcie turnieju i prezentacja drużyn
g. 14.00-15:00 Polska v Niemcy
g. 15.15-16.15 Anglia v Ukraina
g. 16.30- 17.30 Holandia v Niemcy
g. 17.45-18.45 Polska v Ukraina
g. 19.00-20.00 Anglia v Holandia

 

8 września 2013 (niedziela):

g. 09.00-10.00 Ukraina v Niemcy
g. 10.15-11.15 Polska v Holandia
g. 11.30-12.30 Niemcy v Anglia
g. 12.45-13.45 Holandia v Ukraina
g. 14.00-15.00 Polska v Anglia
g. 15.00 Oficjalne zakończenie i wręczenie pucharów