MEGAMOCNI

Zbliża się "Pomoc Świętojańska od Tatr do Gdańska"

akcje FIREWARKING hipoterapia Kendżi Stowarzyszenie

Dodano 2013-06-19 12:34:19 | Autor: Emil Kowalski

22 czerwca rusza "Pomoc Świętojańska od Tatr do Gdańska". Ma ona na celu sfinansowanie hipoterapii dla osób niepełnosprawnych.  Organizatorzy wierzą, że uda się pomóc potrzebującym z każdego zakątka naszego kraju. 

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Kendżi. Do inicjatywy przystąpiło również zgrupowanie autostopik.pl łączą w swym działaniu pasję podróżowania z misją przez nich podjętą. Z zamiarem szerzenia idei pomocy, autostopowicze będą informować napotkanych na swej drodze kierowców o "Pomocy Świętojańskiej". "Misjonarze" będą opowiadać napotkanym ludziom o zbiórce i jej celu w trakcie całej swojej podróży z różnych zakątków Polski do siedziby stowarzyszenia w Stanowicach w woj. Śląskim. W drodze powrotnej członkowie zgrupowania zabiorą ze sobą skarbony stacjonarne, które dostarczą do swoich miejscowości w celu pomocy w organizacji ogólnopolskiej zbiórki publicznej.

Tak wiele rodzin borykających się z problemem niepełnosprawności zostaje z nim samych, z powodu braku funduszy, ale także niewiedzy dotyczącej alternatywnych form terapii. Chcemy, aby trudna sytuacja materialna przestała być przeszkodą w leczeniu dzieci dotkniętych niepełnosprawnością, chcemy sfinansować hipoterapię osobom, które tak bardzo jej potrzebują, szerząc wśród Polaków ideę "Pomocy Świętojańskiej". - Stowarzyszenie Kendzi

W najdłuższy dzień w roku, czyli 22 czerwca w siedzibie stowarzyszenia, tj. Ranczo na Bagnach w Stanowicach, odbędzie się inauguracja zbiórki. Imprezą promującą "Pomoc Świętojańską od Tatr do Gdańska" będzie "Noc Kupały", podczas której odbędzie się wiele atrakcji związanych z celebrowaniem "Kupalnocki". 

Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do świętowania i dobrej zabawy, jednak najważniejszy jest dla jej cel - rozpropagowanie idei pomocy i tym samy zebranie odpowiednich funduszy na jej organizację.

Program imprezy:

IMPREZA 22.06.2013r BILETOWANA : dzieci do 14 lat – wstęp wolny, dorośli - 12 zł.


16:00 Otwarcie
- wprowadzenie w mitologią Słowian i wyjaśnieniem znaczenia Kupalnocki.
- rozpoczęcie świętowania tradycyjnym śpiewem i tańcem - nauka pieśni
słowiańskiej - Przegląd Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych

17:30

- Wspólne gry integracyjne
- Konkurencje dla panien i kawalerów np. uplecenie najpiękniejszego wianka (k)+ zgromadzenie największej ilości drewna w jak najkrótszym czasie(m)

18:30
- Chrzest wody czyli błotna ceremonia 
- dary dla Nimf Błotnych : dziewczyny wabią głosem swojego wybranka, tor przeszkód - chłopcy pomagają dziewczętom przedostać się na drugą stronę
- podejście w procesji do Władców

19:30 - pokazy walk rycerskich Drużyny Księgi i łuku - Jaźwiec -Poczęstunek słowiańską owsianką, łamanie się chlebem

20:00 - Występ grupy tanecznej – pokaz ZUMBA

21:00 - szukanie kwiatu paproci - oficjalne rozpalenie ogniska przez Króla Bagien i osoby, które znalazły kwiat paproci oraz pieczenie kartofli, jabłka i cebula z rusztu

22:00 - Pokaz FIRESHOW a także FIREWARKING - spacer po rozżarzonych węglach

23:00
- gry ,zabawy, tańce, śpiewy………

- PIERWSZA ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

Zostań wolontariuszem akcji - informacje na ten temat - Tutaj

Akcja nie jest jednorazowym wydarzeniem czy tymczasową pomocą, tegoroczna inicjatywa jest początkiem cyklicznej akcji, która umożliwi pomoc innym na szeroką skalę. 


Stowarzyszenie Kendżi, działa jako od 2011 roku, pomagając osobom chorym i  niepełnosprawnym w powrocie do zdrowia, z wykorzystaniem pycho-ruchowej formy rehabilitacji jaką jest hipoterapia. Jak dotąd wspieraliśmy dzieci z naszego regionu i okolic, jednak widząc wspaniałe efekty terapii oraz uśmiech na dziecięcych twarzach wywołany bliskością koni, zapragnęliśmy rozszerzyć naszą działalność na całą Polskę.