MEGAMOCNI

Zbliżają się "Impresje Artystyczne" w Ciechocinku

Ciechocinek impresje muzyka warsztaty

Dodano 2013-07-08 15:00:08 | Autor: Emil Kowalski

Niepełnosprawni będą mogli poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie wokalu na warsztatach muzycznych, które zorganizuje w Ciechocinku Fundacja PRO OMNIBUS. Będą one trwały 2 tygodnie o rozpoczną się 18 lipca.

Zajęcia odbęda się w ramach Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne", który jest organizowany od 1996 roku. Do Ciechocinka, wraz z opiekunem, przyjedzie 50 niepełnosprawnych. Festiwal składa się z dwóch części. Najpierw odbywają się warsztaty wokalne i przygotowywane są występy oraz próby z prawdziwą, profesjonalną orkiestrą.

Jednym z celów jest integracja ale przy tym uczestnicy będą uczyć się właściwego rozumienia i interpretacji piosenek. Po dwutygodniowych zajęciach, wszyscy wokaliści niepełnosprawni zaprezentują się w Parku Zdrojowym. Odbędą się dwa koncerty w kategorii do 14 lat i powyżej w koncercie galowym w Ciechocinku i pokonkursowym w Toruniu.

Koncerty odbędą się w Parku Zdrojowym, w Muszli Koncertowej 1 i 2 sierpnia (czwartek i piątek w Ciechocinku) o godz. 19. Następnego dnia sobotę, 3 sierpnia, o tej samej godzinie rozpocznie się koncert galowy. W niedziele 4 sierpnia, w Amfiteatrze przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu, odbędzie finał imprezy z występami przed szeroką toruńską publicznością.

Konkurs już się zakończył - wszystkie wiadomości na ten temat tutaj

info. własne/wiadomosci24