MEGAMOCNI

Zdjęcia niepełnosprawnych na wystawie "Niezwykle piękni"

galeria Płock sztuka wystawa

Dodano 2014-01-28 09:51:15 | Autor: Jacek Gibel

W Płockiej Galerii Sztuki odbył się finisaż wystawy "Niezwykle piękni" Piotra Hejke, wieńczącej trwający blisko rok projekt "Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – Centrum Filmu, Tańca, Fotografii, Mody i Urody".

Wystawa, składająca się z 12 wielkoformatowych, monochromatycznych fotogramów była zwieńczeniem projektu realizowanego przez Płocki Wolontariat i Fundację "Panaceum". W projekt zaangażowane było 12 osób niepełnosprawnych i 12 opiekujących się nimi w poszczególnych jego fazach wolontariuszy. Podopieczni wzięli udział w warsztatach psychologicznych i modowych, a następnie w pokazie mody. Ich zdjęcia - podobnie jak wolontariuszy - posłużyły do stworzenia wystawy prezentowanej w Płockiej Galerii Sztuki.

Autor zdjęć, Piotr Hejke, to absolwent Camerimage Film School w Toruniu oraz członek Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jest też laureatem wielu prestiżowych konkursów fotograficznych.

Głównym celem projektu było nie tylko wydobycie piękna wewnętrznego, ale także pokazanie, że siła i prawdziwe piękno jest w naszym wnętrzu - i to właśnie pokazują zdjęcia Hejke: zrozumienie, samoakceptację, poczucie własnej wartości.

zdj. Facebook

(inf. własna/petroecho.pl)