MEGAMOCNI

Żegnamy Wiesława Szymańskiego

białystok charytatywnie koncert

Dodano 2013-02-27 12:17:23 | Autor: Jacek Gibel

O niektórych rzeczach pisać jest szczególnie ciężko. Niecałe 48 godzin temu informowaliśmy o marcowym koncercie charytatywnym dla podlaskiego radiowca Wiesława Szymańskiego. Dziś musimy podzielić się najbardziej niewdzięczną z wiadomości...

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci naszego radiowego kolegi - Wiesława Szymańskiego.

Zmarł dziś w nocy po ciężkiej chorobie w wieku 56 lat.

 

Niestety, planowany przez nas na 16 marca koncert charytatywny na leczenie Wiesława, nie odbędzie się. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w to przedsięwzięcie. Na nasz apel odpowiedzieli artyści, a także różne instytucje, lokalne władze, słuchacze Polskiego Radia Białystok i przyjaciele naszego radiowego kolegi.

Osoby, które kupiły cegiełki na koncert, proszone są o zgłaszanie się po odbiór pieniędzy do siedziby Radia Białystok przy ulicy Świerkowej 1 w Białymstoku.

Wiesław Szymański był wszechstronnym dziennikarzem radiowym, prowadził audycje, przygotowywał dokumenty i reportaże, pisał felietony, z mikrofonem pojawiał się na wielu imprezach w całym regionie północno-wschodniej Polski.

Młodym ludziom pomagał zgłębić tajniki pisania, jego Poczta Literacka istniała na antenie Polskiego Radia Białystok 25 lat.

Żywiołem Wiesława Szymańskiego był blues. Poniedziałkowy program Strefa Dobrej Muzyki był jednym z najchętniej słuchanych programów muzycznych. Współtworzył i prowadził niedzielne audycje kulturalne. Był znanym poetą, autorem kilkudziesięciu tomików wierszy. Pisywał także słuchowiska teatralne, teksty piosenek, felietony i recenzje.

Ostatnia wydana książka Wiesława Szymańskiego to "Skrawki" - zapis codziennych wydarzeń z przełomu wieków.

Wiesław był życzliwym kolegą, oddanym swojej pracy i radiowej misji.

W Archiwum Polskiego Radia Białystok jest kilkadziesiąt głosów artystów i niezwykłych ludzi, których w ciągu 33 lat pracy w rozgłośni zdążył nagrać i zaprezentować.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim sercem odpowiedzieli na nasz apel i pragnęli włączyć się do pomocy.

(radio.bialystok.pl)

Redakcja MEGAMOCNI.PL składa najszczersze kondolencje pracownikom Polskiego Radia Białystok i Rodzinie Pana Wiesława.