MEGAMOCNI

"Złotówka dla zdrówka" braci Ramsów

Sądecczyzna wolontariat zbiórki

Dodano 2014-04-07 09:18:45 | Autor: Jacek Gibel

8 i 9 kwietnia w kilku szkołach na terenie Sądecczyzny odbędzie się akcja "Złotówka dla zdrówka". Uczniowie będą mogli w ten sposób wesprzeć rehabilitację niepełnosprawnych braci Artura i Wojciecha Ramsów.

To druga edycja akcji organizowanej przez starosądecką Fundację "Będzie dobrze".

Chłopcy od urodzenia cierpią na zanik mięśni. To choroba nieuleczalna, z roku na rok pogłębiająca się coraz bardziej. Bracia na co dzień poruszają się na wózkach elektrycznych, ale tylko w obrębie własnego domu. Tymczasem obaj chcą poznawać nowych ludzi, nowe miejsca. Aby wyjść do ludzi, potrzebują samochodu i na ten właśnie cel zbierane będą środki.

Mamy nadzieje, że w tym roku także uda nam się zebrać znaczną kwotę. Dziękuję nauczycielom i wykładowcom, którzy zechcieli pomóc w zorganizowaniu zbiórki i oczywiście dyrektorom szkół i Rektorowi PWSZ za pozwolenie na zbiórkę na terenie placówek. Dziękuję, że kolejny rok jesteście z nami - mówi Anna Pych, prezes Fundacji.

W zbiórce uczestniczyć będą wszystkie instytuty Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych.

zdj. sadeczanin.info

(inf. własna/sadeczanin.info)