MEGAMOCNI

Zmiany w zasiłkach. Wiadomości z kraju i świata - 1 lipca

prasówka przegląd wydarzenia

Dodano 2013-07-01 11:42:10 | Autor: Jacek Gibel

Zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych. Kolejny członek UE.

Strażacy zginęli w walce z pożarem w Arizonie

Co najmniej 19 strażaków zginęło podczas gaszenia pożaru w centralnej Arizonie. Jest to najwyższy wynik w Stanach od czasu zamachów terrorystycznych 11 września 2001 roku. W pożarach spłonęło też co najmniej 200 domów.

Zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych

Od dziś zmieniają się zasady przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych - prawo do nich będą mieli tylko rodzice i najbliżsi krewni dzieci niepełnosprawnych. To wynik nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych. Ustawa wprowadziła też zasiłek opiekuńczy uzależniony od dochodu rodziny.

Egipt – Kontrolowany zamach stanu?

Ruch obywatelski „Powstanie” domaga się przedterminowych wyborów oraz natychmiastowej (do jutra po południu) dymisji Muhammeda Mursiego obecnego prezydenta kraju. W przeciwnym razie może dojść do masowych zamieszek na większą skalę niż dotychczas. W niedzielnych starciach całym kraju rannych zostało 613 osób a 7 osób nie żyje.

Chorwacja w UE

28 członkiem Unii Europejskie jest Chorwacja. Oficjalne jej wstąpienie do struktury miało miejsce dzisiaj o 12 w nocy. W Zagrzebiu odbyły się z tej okazji uroczystości, podczas których wystąpił przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy.