MEGAMOCNI

Znani artyści udekorowali bombki dla dzieci niepełnosprawnych

artyści aukcje bombki Dzieci Maleńczuk

Dodano 2013-12-06 10:19:19 | Autor: Emil Kowalski

Czerwone Gitary, Zespół Weekend czy Maciej Maleńczuk to tylko niektórzy artyści, którzy postanowili pomalować bombki na rzecz aukcji charytatywnej. Jest ona prowadzona dla dzieci niepełnosprawnych z Przedszkola Samorządowego nr 12 „Tęcza” w Białymstoku.

Przedszkole planuje zakup sprzętu terenowego przystosowanego dla dzieci niepełnosprawnych, który zostanie zainstalowany na placu zabaw przy budynku przedszkola. Właśnie pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób na choinkę mają służyć temu celowi.

Ponadto w dniu aukcji, wystąpi zespół taneczny Akademii Tańca Szał, który brał udział w programie Got to dance i dotarł do półfinału. Będzie też koncert kolęd w wykonaniu słuchaczy Studium Wokalno-Aktorskiego "Szkoła Talentów" oraz wiele innych atrakcji.

Festiwal Bombki będzie miał miejsce 8 grudnia w niedzielę w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury Galeria Spodki. Wszystko zacznie się o godz. 11.

To kolejna edycja festiwalu, szósta z kolei. W poprzednich latach, dzięki pieniądzom uzyskanym w tej akcji, urządzono pokój rehabilitacyjny w przedszkolu, kupione zostały urządzenia do komunikacji alternatywnej (dla dzieci niemówiących), specjalistyczne foteliki, sprzęt do integracji sensorycznej oraz program do pracy logopedycznej.

info. własne/bialystokonline.pl